Ukončené projekty

Nadační fond naděloval dárky pro děti z Havířova

Pro děti znamenají Vánoce pohodu, vidinu očekávaných dárků pod stromečkem, cukroví a sníh, kterého si většina z nás užila jen v pohádkách, pro rodiče jsou největším darem spokojené a zdravé děti. Tradičně v předvánočním období vyhlásil Nadační fond TEPLO NA DLANI projekt Kouzelné Vánoce, který plní vánoční přání dětí v Havířově.

"Stejně jako v letech předešlých měli rodiče možnost poslat žádosti s příběhem, které pak posuzovali členové správní rady nadačního fondu," uvedl Marek Světnička, předseda správní rady Nadačního fondu TEPLO NA DLANI a doplnil, "v letošním roce jsme vyhověli rekordnímu počtu žadatelů a zajistili vysněné dárky pro 15 dětí z různých rodin a potěšili jsme také prvňáčky v jedné havířovské základní škole".

Slavnostní předaní zabalených dárků rodičům proběhlo před Štědrým dnem a dle zaslaných zpráv a fotografií měly všechny děti z dárků velikou radost. "Rádi bychom poděkovali zakladateli nadačního fondu, Havířovské teplárenské společnosti, a.s., za poskytnutí peněžních prostředků nezbytných pro naši činnost. Přejeme všem pohodový a úspěšný rok 2024 a věříme, že Vás budeme moci nadále podporovat v nejrůznějších oblastech," dodal Marek Světnička.

V průběhu roku nadační fond přispíval také individuálním žadatelům o finanční příspěvek a v souhrnu poskytl za rok 2023 částku v celkové výši 895 942 Kč. Všechny poskytnuté příspěvky jsou transparentně uvedeny na našich webových stránkách.

Kouzelné Vánoce 2022

Tradičně v předvánočním období vyhlásil Nadační fond TEPLO NA DLANI projekt Kouzelné Vánoce 2022, který plní dětská přání pro děti v Havířově. Stejně jako v letech předešlých si děti mohly vybrat dárek, který si přály najít pod vánočním stromečkem a poslat nám svá přání. Zástupci nadačního fondu projednali jednotlivé žádosti a rodičům vybraných dětí předali schválené vánoční dárky v souhrnu za více než 20 tis. Kč. Děti si tentokrát nejvíce přály stavebnice lego a brusle. Děkujeme za zaslané fotografie a těší nás, že rozdáváme radost.

V průběhu roku nadační fond přispíval také individuálním žadatelům o finanční příspěvek a v souhrnu poskytl za rok 2022 částku v celkové výši 307 421 Kč. Všechny poskytnuté příspěvky najdete na našich webových stránkách v sekci financování 2022.

Rádi bychom poděkovali zakladateli Nadačního fondu TEPLO NA DLANI - Havířovské teplárenské společnosti, a.s., za poskytnutí peněžních prostředků nezbytných pro naši činnost. Věříme, že v tom letošním roce vás budeme moci nadále podporovat v nejrůznějších oblastech.

Rok 2021 je za námi

Uplynulý rok 2021 byl opět výrazně ovlivněn probíhající pandemií. Pro náš nadační fond to znamenalo hlavně omezení v každoročně vyhlašovaných projektech, které nebylo možné kvůli vyhlášeným epidemiologickým opatřením realizovat. Výjimkou byl dotační titul Kouzelné Vánoce, který se v Havířově každoročně těší velké oblibě. Komunikace s rodiči sice probíhala online, předání dárků velmi omezeně, ale zaslané fotografie spokojených dětí pod stromečkem jsou nesporným důkazem toho, že má naše práce smysl a zvýšené úsilí význam.

V průběhu roku nadační fond přispíval také individuálním žadatelům o finanční příspěvek a v souhrnu poskytl za rok 2021 částku v celkové výši 381 081 Kč. Všechny poskytnuté příspěvky najdete na našich webových stránkách v sekci Financování 2021.

Rádi bychom poděkovali zakladateli Nadačního fondu TEPLO NA DLANI - Havířovské teplárenské společnosti, a.s., za poskytnutí peněžních prostředků nezbytných pro naši činnost. Věříme, že v tom letošním roce vás budeme moci nadále podporovat v nejrůznějších oblastech.

"Kouzelné Vánoce 2020" v době kovidové

Loňský rok byl pro všechny bezesporu velmi náročný kvůli pandemii koronaviru a s ní souvisejícími mimořádnými opatřeními vlády ČR. Nadační fond TEPLO NA DLANI v tomto těžkém období svou činnost nepřerušil a v omezeném režimu se nám podařila řada dobrých skutků. V návaznosti na léta předešlá, i v roce 2020 byl vyhlášen titul "Kouzelné Vánoce", ve kterém náš nadační fond plnil dětská přání. Tentokrát to však bylo všechno jiné. Kromě hraček a chytrých eletronických zařízení si totiž děti přály také zdraví a možnost jít už mezi kamarády do školy. Správní rada nadačního  fondu  tak v rámci svých možností vyhověla většímu počtu žadatelů a potěšila tak nejen spoustu dětí vysněným dárkem, ale také rodiče, kterým jsme kompletním zajištěním dárků pro jejich ratolesti v této nelehké době pomohli. Věříme, že ta další přání budou dětem splněna co nevidět.

Věnovali jsme rizikovým skupinám v Havířově půl milionu korun

Náš Nadační fond TEPLO NA DLANI podpořil dvě havířovské instituce, které se starají o nejohroženější skupiny obyvatel. Tou první je Domov seniorů, konkrétně středisko Luna, kde jsme poskytli příspěvek ve výši 300 000 Kč k zakoupení rehabilitačních van pro klienty, které dozajista přispějí ke zlepšení jejich zdravotního stavu. Druhým obdarovaným jsou Sociální služby města Havířova, kde jsme poskytli finanční částku ve výši 200 000 Kč k zakoupení zdravotních pomůcek, ústenek a desinfekčních přípravků pro personál, který se o naši nejohroženější skupinu denně stará. Věříme, že toto nelehké období všichni zvládneme, přejeme pevné zdraví!

Florbal mezi domy

Náš nadační fond poskytl finanční příspěvek ve výši 40 000 Kč spolku 1. SFK Havířov, z.s., který byl využit k zakoupení mobilního plastového povrchu vhodného pro hraní florbalu a možnosti rozšíření volnočasových aktivit florbalistů. Dne 12. 9. 2020 uspořádal florbalový oddíl 1. SFK Havířov premiérový florbalový turnaj na novém povrchu s názvem Florbal mezi domy. Turnaj se uskutečnil pod širým nebem v areálu SPŠ Stavební v Havířově. Během dopoledne odehrála svůj turnaj kategorie elévů a odpoledne starší a mladší žáci. Akce se za hezkého počasí náramně vydařila a florbal si přišlo vyzkoušet i několik nových hráčů.

Dotační titul "Kouzelné Vánoce 2019"

Další rok je nenávratně za námi a s ním i jeho nejkrásnější období Vánoc, které každý strávil dle svých zvyků a možností v okruhu svých nejbližších. Pro děti znamenají Vánoce pohodu, vidinu očekávaných dárků pod stromečkem, cukroví a sníh, kterého si většina z nás užila jen v pohádkách. Pro rodiče jsou největším darem spokojené a zdravé děti. Náš nadační fond přispíval občanům města Havířova po celý rok 2019 a na jeho konci podpořil i rodiče, kterým pomohl splnit přání jejich dětí. Stejně jako posledně měli rodiče možnost poslat žádosti s příběhem, které pak posuzovali členové správní rady nadačního fondu. Jako Ježíškovi pověřenci vyhověli 5 vybraným dětem a zajistili zakoupení všech vytoužených dárků, které slavnostně předali rodičům den před Štědrým dnem. Dle zaslaných zpráv a fotografií měly všechny děti z dárků radost a my jsme se tak i letos rádi podíleli na vykouzlení jejich úsměvu. Nadační fond TEPLO NA DLANI přeje všem pohodový a úspěšný rok 2020, hlavně zdraví a lásku. Se vším ostatním se Vám bude snažit pomoci.

Maskot Nadačního fondu TEPLO NA DLANI

Tento projekt byl určen pro mateřské školy na území města Havířova a probíhal formou výtvarné soutěže na Facebooku. Děti měly za úkol nakreslit maskota Nadačního fondu TEPLO NA DLANI a vymyslet mu jméno. Absolutním vítězem se stal Hatýsek, který vybojoval dětem z MŠ Lípová příspěvek ve výši 25 000 Kč na pořízení nového nábytku do dětské herny. Děti z MŠ Mateřinka získaly za svého maskota částku ve výši 15 000 Kč, který bude použit na zastřešení pískoviště na dětském hřišti. Nový dětský nábytek na zahradu si za svou výhru v hodnotě 10 000 Kč pořídí MŠ Čelakovského. Všem gratulujeme a věříme, že nové vybavení ve školkách dětem zpříjemní jejich aktivity.

Seminář "Autoškola 3. věku"

Nadační fond TEPLO NA DLANI vyhlásil projekt "Autoškola 3. věku", který byl určen pro seniory nad 65 let. Ve spolupráci s autoškolou Klajbl poskytl účastníkům teoretické znalosti a praktické zkušenosti i novinky a zákonné povinnosti v oblasti automobilové dopravy. Bezplatného semináře se účastnilo více než 40 seniorů. Děkujeme SSRZ Havířov za bezplatné zapůjčení školící místnosti a taktéž panu Klajblovi za poskytnutí profesionálního školení bez nároku na honorář. Reportáž je ke shlédnutí zde.

Dotační titul "Kouzelné Vánoce 2018"

Projekt Kouzelné Vánoce 2018 byl vyhlášen pro všechny děti z města Havířova, které si mohly vybrat z několika dárků a pokud svůj vysněný dárek v nabídce nadačního fondu nenašly, mohly si o něj jednoduše napsat. Ježíškovi pověřenci posoudili jednotlivé žádosti a rozhodli se věnovat 9 dětem jejich vytoužené vánočné dárky.

A co si děti pod stromečkem přály? Ty nejmenší jsme potěšili vybranými hračkami a knihou, dvěma budoucím malířům udělal radost malířský set. Kulturu vyhledávající dvojčátka potěšila věrnostní karta do všech zařízení MKS. Mladý stavitel našel pod stromečkem stavebnici lego a pro dva sportovce čekaly dárky v podobě kýžených ledních bruslí a sportovního luku. Pro mnohé z dětí to bylo pod stromečkem opravdu překvapení, protože jsme se rozhodli předat zabalené dárky maminkám a požádali je, ať je rozbalí až na Štědrý den. Děkujeme za zaslané fotografie obdarovaných dětí, rádi jsme se podíleli na vykouzlení jejich úsměvu.

Dotační titul "Velikonoční výlet pro seniory"

Dotační titul "Velikonoční výlet pro seniory" byl určen pro instituce na území města Havířova, které poskytují služby seniorům (domovy důchodů, domy s pečovatelskou službou) a již proběhl formou soutěže na sociální síti Facebook. Žadatelé mohli získat příspěvek v hodnotě 50.000 Kč na výlet pro své klienty, jejichž úkolem bylo v rámci soutěže vytvořit originální velikonoční výzdobu, zaslat pořadateli její obrázek a pro výhru získat co nejvíce hlasů (like). V soutěžním období, které trvalo 15 dní, získalo nejvíce platných hlasů Centrum Lučina, kterému již byl předán šek v hodnotě 50.000 Kč.

Jak si dámy zaslouženou výhru užily? Koukněte zde:

Dotační titul "Sportujte u nás rádi"

Tento projekt byl vyhlášen pro sportovní zařízení na území města Havířova, jejichž hlavní činností je zajišťování sportovních potřeb pro obyvatele města Havířova a příspěvek využijí na potřebnou rekonstrukci svého sportoviště. Správní rada nadačního fondu na svém zasedání schválila poskytnutí finančního příspěvku Správě sportovních a rekreačních zařízení. Finanční dar ve výši 550.000 Kč bude do konce roku 2018 použitý v Městské sportovní hale na výměnu podlahy, která je v současné době na hranici životnosti. Tato multifunkční sportovní hala je hojně využívána napříč různými sporty a nová hrací plocha bude vybavena speciální úpravou pro tlumení nárazů nohou sportujících. Renovací technicky zastaralé podlahy za technologicky vyspělejší podlahu odpovídající současným parametrům dojde ke zvýšení užitné hodnoty sportoviště.

Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na zlepšení sportovních podmínek pro občany města Havířova.

Dotační titul "Jedeme na exkurzi"

Tento projekt byl určen pro mateřské a základní školy na území města Havířova, které mohly žádat o příspěvek ve výši 5.000 Kč, jež využijí na úhradu dopravy a vstupného na výchovně vzdělávací exkurze či výlety. Příspěvek obdrželo prvních 5 přihlášených ZŠ a prvních 5 přihlášených MŠ. Správní rada nadačního fondu schválila příspěvky pro tato školská zařízení:

MŠ U Jeslí, MŠ Radniční, MŠ Petřvaldská, MŠ Puškinova, MŠ U Křížů, ZŠ 1. máje, ZŠ Gorkého, ZŠ Kpt. Jasioka, ZŠ Zelená, ZŠ Školní. Věříme, že si děti výlety užily a budeme se těšit na zaslané fotografie.

Mikulášská nadílka 2017

Letos se z Mikulášské nadílky mohly radovat děti v mateřských školách. Zástupci NF TEPLO NA DLANI navšívili MŠ Horymírova, MŠ Kosmonautů, MŠ Okružní, MŠ Místní, MŠ U topolů, kde jim děti společně zazpívaly a předvedly různá vystoupení. Zasloužily si tak sladkou odměnu a také stavebnice Lego. Nadační fond tímto zahájil svou činnost a v příštím roce bude pokračovat podporou obyvatel města Havířova v různých oblastech.